вторник, 10 июня 2008 г.
Meie ajal on raske kedagi millegagi üllatada. Mood pidevalt muutub. Võib tekkida tunne, et kõik on juba läbi proovitud ja võimatuks osutuks millegi uue välja mõtlemine. Inimesel on ju kokkuvõttes ainult kaks kätt-kaks jalga-keha-pea. Ainus, mis eristab meid esivanematest on see, et oleme pikemat kasvu, tugevamad; maailm meie ümber aga muutub sellise kiirusega, et mõnikord me sellele järgi ei jõuagi.
Mis perspektiivid siis on?
Muidugi värvide- ja vormidega mängimine. Just sellise lähtumisega on võimalik mitmekesistada oma garderoobi, tuua sisse vajavaid aktsente.
Teile esitatud kollektsiooni idee seisneb selles, et läbi geomeetriliste vormide ja kangaste mitmekesisust anda edasi minu isiklikku ümbritseva maailma vaatepilti.
Üheks minu inspiratsiooni allikatest on saanud selline kunstnik-modernist nagu Henn Roode.
Roode eriti osavalt lahendas vormide probleeme. Ta tegutses nii värvi, pinna, struktuuri, kompositsiooni, kui motiivide hormoonilise omavahelise mänguga. Kunstniku abstraktsioon diformeeris klassikalise maailmavaatepilti. Kunstis tunnustas ta kõigepealt intelliktuaalsust ja sai nimetatud „tõe otsijaks kunstis”.
Kuigi tuleks tunnustada, et Henn Roode pole ainust isiksus, kelle loomingu mõjud peegeldusid mu kollektsiooni ja selle idee loomises.
Salvador Dali sürrealism samuti tugevasti mõjutas mind. Üleüldse – 20 saj. kunstnikud vaimustavad mind ja lisavad jõudu.
Kollektsioon iseenesest on loodud geomeetriliste vormide printsiibil, võttes abiks värvide- ning faktuuridega eksperimente.
Kasutusel on autori poolt trükitud ja kootud kangad.
Trükimuster sai spetsiaalselt välja töötatud ja digitaalselt trükitud atlas-pinnale. Kootud kangad said käsitsi tehtud kangastelgedel spetsiaalsete lekaalide abil.
Kollektsioon kutsub ülesse muutma hariliku inimese kehavormi, lisada siluetile kergust, muuta inimilu sterotüüpi.
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий