воскресенье, 25 сентября 2011 г.

Tallinn Fashion Week Kirill Safonov collection 2011...Mul ei ole kombe kirjutada oma kollektsioonist ja seletada miks on just nii, mitte teisiti?.. ma olen disainer ja see ei ole minu töö, sellega tegelevad moe kriitikud, aga....


..viimane kollektsioon mis oli näidatud TFW raames on väga omapärane ja ainulaadne ilming. Kaua aega ei ole loonud kollektsioonid camp stiilis, kuid aga juba paari aasta jooksul töötan camp stiilis.

Esialguks mul ei olnud mõtteid teha tavalist etendust. Seda Te näete FTVs. Tegin enda jaoks selgeks, et see kollektsioon tuleb väga kunstiline välja. Läbi kollektsiooni ma näitan oma suhtumist moesse ja kunstisse. Mind huvitab eklektika ja kitš . Arvan, et need stiilid peavad elama tänapäeva moes, sest maailmas ei eksisteeri ainult klassika ja minimalism.

Miks viinerid? Viinerid on tasakaal. Kollektsioon on väga rikkalik – siid, tikkand, vill, suled, karusnahk. Ma ei taha näidata, et kõik need materjalid on väga luksuslikud –minu jaoks nad on lihtsalt materjalid, samad nagu viinerid või vorstid.

Viinerid soengus teevad kollektsiooni teatraalsemaks ja mitte nii komertslikuks nagu tänapäevane reaalsus. See on päris odav produkt, mida sööb iga inimene, vaatamata sellele, kas teda huvitab mood või mitte. See on üks lakmus paberitest..mis näitab millega elab meie ühiskond...

Lõpuks tahan öelda, et oma kollektsioonid ma ei valmista spontaanselt, siin on olemas loogiline lähenemine.. mõnikord ei ole mitte mingit loogikat ja suhteid ümbritsevas meid maailmas. Loogikat kaasaegses maailmas on sama raske leida nagu ühendada ühendamatu aga seda ma teen oma kollektsioonis ja selles leian harmooniat.

Kirill.

Комментариев нет: