четверг, 9 июля 2009 г.

SuperNoova

SUPERNOOVA 2009

ETNO šikk/ETNO glamour


Meie maailmas on kõik ebakindel ja muutlik, vahetuvate sajanditega tulevad uued ajastud uute ideaalitega ja standartidega.

On olemas rituaalid, mille tähendus püsib muutumatutena sajandite vältel. Vanasti olid pulmad neiu jaoks oluliseim samme sünni ja surma vahel. See tähendas elu uute seadustega, uues keskkonnas ja teises majas
Pulm on üks vanimaid sakraalseid rituaale. Väga tähtis samm iga neiu elus, nt. ka veel 100 aastad meie kultuuris neiu ei pruukinud aimatagi kellest saab tema abikaasa, see valik jäi tema sugulastele. Elu võõras kodus, võõra mehega oli tihtilugu neiu tulevik. Selline paaripanek on säilinudki tänapäeval mõnedes väga tugevate rituaalide ühiskondades ja peredes.

Pulmadeks valmistuti pikalt. Pool aastad enne pulmi õmblesid pruudi sõbrannad talle garderoobi, mis jäi temaga kogu järgenvaks eluks, sest peale pulmi kulus kogu aeg pere eest hoolitsemiseks.
Kollektsioon visualiseerib Setu rahva kombeid, mis kujutab kultuuride põimumiskohas kus on säilitanud tugevad esivanemate rituaalid.

See kollektsioon on loodud erinevaid materjale- ja tehnoloogiaid kasutades. Terves kollektsioonis jookseb läbi tähtis detail – ornament, mis on pärit 19. sajandist. Mustrist oli säilinud vaid väike detail, hiljem disainer tegi inerpritatsiooni tuginetes säilinud detailile.

Väike detail, millest sai muster uues interpretatsioonis, mis läbib tervet kostüümi - kaitseks pruudile kurja silma eest. Mustri trükkimiseks on kasutataud foolium - ja flock trükki. Tehnika on trükitudkäsitsi ,tööstusest oli pärinevad fooliumi tükid. Disainer sai korduvalt kasutada neid selles kollektsioonis, rõhutades sellega taaskasutatud materjalide tähtsust tänapäeva arenenud ühiskkonnas. Muster, mis kangale on asetatud on kohati ebatäpne - märgina tulevikus, mil asjad hämarduvad, ununevad.

See kollektsiooni ideeks on asetada rõivad uude interpritatsiooni. See ei ole rahvarõivaste stilisatsioon, vaid uus nägemus uutes Euroopa reaalides.

Комментариев нет: